Оваріогістеректомія кішок

Овариогістеректомія кішок – це порожнинна операція, спрямована на ліквідацію статевого інстинкту та здатність до розмноження. Крім того, вона допомагає повністю виключити ризик виникнення піометрів, гнійного запалення матки, а проведена до першої тічки, дуже суттєво скорочує ризик розвитку в майбутньому поширених гормонозалежних злоякісних пухлин молочних залоз, не кажучи вже про те, що дає тварині можливість жити щасливим життям. затьмареної постійними незадоволеними бажаннями. Рекомендується проводити стерилізацію у віці 7-9 місяців, до першої тічки, проте кішки, як і люди, всі дуже різні та дозрівають у різний час.

Після огляду кішці роблять седацию – ще не наркоз, а швидше заспокійливий засіб, щоб її вхід в наркоз був не дуже різким. Коли кішка розслабиться, їй ставлять внутрішньовенний катетер – через нього вводять засоби для загальної анестезії, а також вона отримуватиме інфузію – крапельницю з ізотонічним розчином для того, щоб підняти тиск, який незмінно падає під час анестезії, заповнити втрату крові, а також допомогти ниркам швидше вивести препарат для наркозу.

Після встановлення катетера та підготовки операційного поля тварина переноситься на операційний стіл. Як правило, його інтубують – при глибокому наркозі нерідкі випадки, коли тварина перестає дихати самостійно, в такому випадку дуже важливо, щоб до нього був підключений апарат штучної вентиляції легень, або щоб хоча б поряд була людина, здатна дихати за тварину за допомогою мішка Амбу , До якого подається кисень. Операційне поле накривається стерильним простирадлом, потім у ній робиться дірка на місці розрізу, і простирадло закріплюється до шкіри білизняними цапками. До тварини прикріплюють датчики від кардіомонітора з контролем сатурації.

Отже, робиться перший шкірний розріз трохи нижче за пупок. Потім на черевній стінці шукається так звана “біла лінія” – смужка сполучної тканини, дуже бідна на кровоносні судини, по якій дуже зручно проводити розріз. Коли її знайдено, хірург обережно, сильно відтягуючи очеревину вгору, щоб не зачепити скальпелем органи, що знаходяться під черевною стінкою, робить невеликий надріз. Коли очеревина відкрита, хірург засовує палець і починає, згадуючи анатомію, на дотик шукати матку. Коли матка не запалена, її дуже складно знайти – вона фактично є тоненькою ниточкою. Матку знайдено, хірург пальцем підтягує її в просвіт операційної рани. Потім помічник витягує ріг матки і утримує його, а хірург накладає нижче яєчника лігатури – вузли із шовного матеріалу, якими перев’язуються яєчникові артерії. Після перевірки міцності лігатури на яєчник з маткою вище місця відрізу накладається затискач, щоб кров, що встигла вступити в ріг матки, не пролилася, і між затискачем і лігатурою ріг матки розсікається і відкладається убік. Так по черзі робиться із двома рогами матки. Потім витягується тіло матки, прошиваються маткові артерії і таким чином накладаються лігатури.

Зрештою, матка видалена. Хірург приступає до зашивання – спочатку зашивається черевна стінка, потім підшкірна клітковина та, нарешті, шкіра – внутрішньошкірним швом. Зазвичай він займає більше часу, ніж простий вузлуватий шкірний шов, але його перевага в тому, що його потім не треба знімати – він робиться нитками, що розсмоктуються. Як правило, за бажанням власників отримати саме внутрішньошкірний шов, за нього береться окрема невелика плата. Після закінчення операції шов обробляється антисептичним алюміній-спреєм, що створює захисну плівку.

Тварина переміщається до стаціонару під невпинний контроль помічника. Інфузію зазвичай одержують до пробудження. Також тварина має лежати на грілках, бо під час наркозу сильно знижується температура. Попону зазвичай надягають перед віддачею додому – велика ймовірність, що сонна тварина, отримавши чимало рідини під час операції та післяопераційного періоду, помочиться під себе та забруднить попону. Оскільки до повного пробудження його йде постійне спостереження, ми боїмося, що воно розлиже шов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.